Inkontinence
22.8.2016
Vybočené palce – Hallux Valgus
5.9.2016

Vši

Vši jsou zjednodušeně řečeno bezkřídlý parazitický hmyz, parazitující na těle savců, živí se krví svého hostitele. Jsou celosvětově rozšířené, je známo asi pět set druhů. V České republice se vyskytuje dvacet šest druhů. Veš dětská ročně napadne 370 milionů lidí! Jak poznáte, že máte vši? Pokud vás svědí pokožka hlavy a vidíte pohybovat se ve vlasech “něco malého”, asi jako dvě špendlíkové hlavičky, pak máte vešky…

Se začátkem školního roku bude opět hrozit větší riziko, že si je vaše děti donesou ze škol a školek. Není třeba se stydět, vši tady jsou, byly a nejspíš i nadále budou. Stačí dát hlavu na místo po někom, kdo vši má a máte je taky. Hromadná doprava, věšák na kabáty kdekoliv.

Nemusíte ale panikařit, dnes už existuje prevence nakažení veškami v podobě spreje. Jedná se o bezoplachový sprej, který stačí ráno před odchodem do školy nastříkat do suchých vlasů a vlasy nechat přirozeně uschnout. Sprej nemastí, příjemně voní a je vhodný už pro děti od 1 roku.

Pokud si nejste jistí, jestli už náhodou vši nemáte, máme řešení. Novinkou tohoto roku je Gel-detekce vší a hnid. Je to gel do suchých vlasů, vhodný pro dospělé i děti od 2let. Nanáší se jednoduše aplikátorem s hřebenem na pokožku hlavy a nechá se 2 minuty působit, pak se opláchne vodou. Pokud jsou ve vlasech hnidy, obarví se a jsou dobře viditelné pouhým okem.

Při výskytu vší ve vašem okolí doporučujeme speciální šampon. Aplikuje se do suchých vlasů, vmasíruje se směrem od kořínků ke konečkům a po 10 minutách se napění vodou a smyje.

Přejeme všem, kdo máte doma školáky, úspěšný vstup do nového školního roku a pokud máte jakékoliv dotazy, ať už ohledně vší, pozornosti dětí, nebo s blížícím se podzimem třeba imunity, neváhejte se obrátit na magistry v lékárnách EUPHRASIA, se vším Vám rády poradí.

autor článku Eliška Kocurová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *