PharmDr. Petra Francová

PharmDr. Petra Francová

vedoucí lékárník

Co mě k farmacii přivedlo?

Vůně, kouzlo a čistota apatyky se mi vždy líbila, už od dětství jsem ráda tvořila, vyráběla pro ostatní dárky. Jemná práce se mi vždy líbila, v Lidušce na Petrově, později na Studánce,  jsem navštěvovala výtvarný obor práce s materiály pod vedením paní prof. Procházkové.  Ze všeho nejvíce mě okouzlila kůže. Vytvářela jsem z ní šperky, obrázky a  módní doplňky, účastnily jsme se také různých soutěží. Nikdy jsem se ale uměním nechtěla živit, je to pouze můj koníček. A protože v lékárně je také jemná práce, tak jsem se rozhodla pro farmacii.

Co vlastně v lékárně dělám?

Hlavní náplní mé práce je expedice za tárou, vydávám pacientům jejich léky, poučím je, jak je mají správně užívat, doporučím jim vhodné doplňky stravy, režimová opatření, aby byli brzy zdraví. Někdy si pacienti příjdou pro radu, obrátí se na svého lékárníka, mám velmi dobrou paměť a tak se občas pozeptám, jak přípravek zabral, zda pomohl. Pacienti a klienti jsou většinou velmi mile překvapeni, jak to, že si na ně pamatuji, ale i to je součást mé práce. Když klienti lékárny příjdou a řeknou, že minule jsem jim dobře poradila, přípravek pomohl a oni se svých obtíží zbavili, vím, že moje práce má smysl. A to mě baví. Každý může mít nějaké trápení, ale měl by také vědět, že na to není sám a může se za námi přijít svěřit, poradit…

Další činnost, kterou mám ráda je magistraliter příprava v lékárně, míchání mastí, krémů, příprava čípků, roztoků, prášků. Mám v lékárně na starosti i nějakou administrativní činnost, sleduji zákony, vyhlášky, atd.  I tato práce mě baví. Také retaxujeme, což je zpětná kontrola všech vydaných receptů. Zodpovídáme dotazy prostřednictvím telefonu a emailu. V neposlední řadě jsme nápomocni lékařům, myslím si, že i zde funguje spolupráce lékař – lékárník na dobré úrovni.

Na které skupiny léků jsem skutečný specialista?

Určitě sem patří problémy kůže, mykózy, ekzémy, citlivá  a problematická pokožka. Jako maminka mám v našem kolektivu zkušenosti s dětmi, poradím našim zákazníkům – maminkám, když jejich zlatíčka stůňou. V lékárně už pracuji téměř 20 let, zkušenosti mám, ale stále je plno nových užitečných informací. Léky pro seniory jsou mi také blízké.

Nejvíce mě zajímá…

Nejvíce asi cestování, umění, kultura, mám  ráda hezké věci…

Moje životní krédo…

Mens sana in corpore sano…,  vše špatné je k něčemu dobré…

Můj osobní cíl…

Být šťastná, zdravá a spokojená já i moji blízcí, stále se chci na něco těšit.

Petra Francová je součástí našeho týmu od roku 2012 a na pozici vedoucí lékárník pracuje v lékárně v Tuřanech, občas ji můžete potkat také na pobočce v Bučovicích.

Podělte se s námi o dojem z nákupu!

Napište nám