PharmDr. Darina Zapletalová

PharmDr. Darina Zapletalová

lékárník asistent

Co mě k farmacii přivedlo?

Od dětství jsem obdivovala čistotu lékárenského prostředí. Líbily se mi bílé, čistotou zářící uniformy. Když jsem onemocněla a šly jsme s maminkou do lékárny, představovala jsem si, že stojím na druhé straně já a připravuji medicínky pro malé děti. Na základní škole jsem absolvovala kurz malého zdravotníka, účastnila se biologických olympiád a zajímala jsem se o bylinky a jejich využití. Naše domácnost nám dělají krásnější rostlinky, ať už okrasné nebo bylinky pro využití v kuchyni. V osmé třídě jsem se rozhodla přihlásit na střední zdravotnickou školu obor farmaceutický laborant a posléze studium farmacie v Bratislavě.

Co vlastně v lékárně dělám?

Hlavní náplní mé práce je odborná komunikace s klienty. Termín klient jsem použila záměrně, protože ne všichni lidé, kteří přijdou do lékárny, jsou nemocní. Mnozí přijdou pouze pro radu, jiní se svěří se svojí bolestí. Pro moji práci je důležitá i zpětná vazba od pacientů. Jsem ráda, pokud se klient vrací do naší lékárny a ocení moji radu a pomoc. Svoji odbornost si neustále doplňuji odbornými semináři.

Mojí další činností v lékárně je kontrola doby použitelnosti léků a doplňků stravy, administrativní činnost, objednávky, vyřizování e-shopových objednávek, příprava léčivých přípravků a zodpovídání dotazů pacientů po telefonu a e-mailem.

Na které skupiny léků jsem skutečný specialista?

Patří sem problémy zažívacího traktu. Protože mám dvě děti, ráda se věnuji maminkám a jejich malým ratolestem. Jako lékárník – odborník, musím být schopna si poradit i s ostatními problémy, se kterými se denně v lékárně setkávám.

Nejvíce mě zajímá…

Četba, ráda cestuji a poznávám nové věci, ale především je to péče o mé dva syny…

Moje životní krédo…

Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody…

Můj osobní cíl…

Zdraví a spokojenost pro sebe a své blízké….

Darina Zapletalová je součástí našeho týmu od roku 2018 a na pozici lékárník asistent pracuje v lékárně v Tuřanech, občas ji můžete potkat také na pobočce v Ořechově.

Podělte se s námi o dojem z nákupu!

Napište nám